Super wyprawa do ZOO Safari

Warto tu przyjechać na ZOO Safari. Na 20-hektarowym terenie żyją dzikie zwierzęta, które można oglądać poruszając się autobusem lub własnym samochodem.
Zwierzęta nie są zamknięte w klatkach, tylko poruszają się swobodnie. Można się tu poczuć jak na naturalnej afrykańskiej sawannie, na stepie mongolskim czy indyjskim, albo jak w Ameryce Południowej – na takie właśnie strefy jest podzielone safari w Świerkocinie.

W strefie Afryki możemy podziwiać m.in. zebry, watusi, antylopy eland, antylopy singsing, owce grzywiaste(Arui), czy strusie afrykańskie.

W strefie Mongolii czekają na nas konie Przewalskiego, dzikie osły-kułany, wielbłądy dwugarbne i inne.

Strefa Indii to m.in. antylopy garna, antylopy nilgau, daniele i bydło węgierskie.

W strefie Ameryki Południowej natkniemy się na lamy, bawoły, osły i wiele innych zwierząt.

Obok otwartych terenów, gdzie swobodnie poruszają się zwierzęta, zostały wydzielone wybiegi dla ssaków niebezpiecznych dla człowieka, np. dla lwów.
Na terenie ZOO można także stanąć oko w oko z kangurem, psem dingo, kucykiem, czy z surykatkami.
Dla dzieci zostało wydzielone mini ZOO, gdzie nasi najmłodsi mogli pogłaskać, czy nakarmić osiołki, mini świnki, alpaki i kózki. Pokarm dla tych zwierząt można zakupić w kiosku obok.
Nie zabrakło tu także innych atrakcji dla dzieci spragnionych zabawy. Nasze pociechy mogły cały dzień do woli jeździć na karuzelach rodem z wesołego miasteczka. Było cudownie ! A jak bardzo smakował obiad.  "Zmęczeni", zadowoleni i senni wracaliśmy do Zielonej Góry, do domu, do tęskniących rodziców, pierwszy raz - tak daleko bez mamy i taty ale pod fachową opieką naszych pań. Smiley